Zapisy do chóru gospel w Więcławicach

Zapisy do chóru gospel w Więcławicach

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży “Pełna Chata” ogłasza nabór do pierwszego w historii gminy Michałowice regularnego chóru gospel. 

Chór poprowadzi Elżbieta Ekiert – dyrygentka krakowskiego chóru @Mistral Gospel Choir, wokalistka związana z zespołem @Soul’n’Voices, założycielka kwartetu wokalnego @Solosters i absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. 

WYMAGANIA
Do wspólnego śpiewania zapraszamy dorosłych z gminy Michałowice i okolic oraz młodzież od 12 roku życia. Chętnie zobaczymy w naszych szeregach zarówno chórzystów w wieku lat 12, jak i 112 🙂 
Liczą się dla nas: 
wrażliwość muzyczna, 
poczucie rytmu, 
dobry słuch 
oraz umiejętność czystego śpiewu
Chodzi nam przede wszystkim o osoby, które mają już jakieś doświadczenie wokalne, gdzieś już kiedyś śpiewały lub śpiewają (choćby okazjonalnie, np. na warsztatach gospel) i chcą się rozwijać muzycznie. 

WIZJA PRZYSZŁOŚCI
Zakładamy, że w przyszłości nie będziemy się ograniczać gatunkowo wyłącznie do muzyki gospel. Planujemy sięgać również po standardy muzyki rozrywkowej czy filmowej, dlatego zależy nam, aby w chórze znaleźli się ludzie muzykalni i otwarci na różnorodną stylistykę.

NABÓR I PRÓBA POKAZOWA
Zamiast klasycznych przesłuchań organizujemy pokazową próbę chóru, która odbędzie się w piątek 29 września o godzinie 18:30 w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych przy ulicy Dworskiej 6 (stary adres na mapie Google: Więcławice Stare 49). Próba będzie mieć charakter pokazowy, co oznacza, że każdy, kto zechce przyjść, będzie miał okazję: 
od razu pośpiewać gospel wraz z innymi chórzystami, 
zobaczyć na żywo, w jaki sposób dyrygentka pracuje z grupą, 
przekonać się, ile radości niesie wspólne muzykowanie 🙂 
Po próbie dyrygentka może poprosić wybrane osoby, aby pozostały na krótką konsultację indywidualną w celu sprawdzenia predyspozycji wokalnych. 

Osoby zainteresowane udziałem w próbie pokazowej prosimy o przesłanie krótkiego maila na adres straznicakultury@gmail.com zawierającego imię, nazwisko, telefon kontaktowy, wiek, preferowaną sekcję głosów (soprany, alty lub tenory) + ewentualnie krótki opis doświadczenia muzycznego. Można również przekazać swoje zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 733 029 009.

REGULARNE PRÓBY
Kolejne próby odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 18:30 w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych. Każda próba będzie trwała 2h 30 min, czyli do godziny 21:00.

GENEZA PROJEKTU
Inicjatywa jest owocem corocznych warsztatów muzyki gospel, które są organizowane w Więcławicach Starych od 2012 roku przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży “Pełna Chata”, przy życzliwym wsparciu Parafii Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych oraz władz Gminy Michałowice. Po ostatniej edycji wydarzenia w czerwcu br., wśród miejscowych uczestników warsztatów podniosły się głosy, aby stworzyć lokalny chór gospel, który miałby stałego dyrygenta i regularne próby. Stowarzyszenie Pełna Chata z radością podejmuje to wyzwanie i już dziś serdecznie zaprasza chętnych do wspólnego śpiewania na pierwszej próbie chóru 29 września!

KONTAKT
Szczegółowe informacje są dostępne w Strażnicy Kultury pod numerem telefonu 733 029 009.