Czas na Gospel 2019

Czas na Gospel 2019

Zapisy na VIII Warsztaty Gospel Więcławice otwarte!
Oto link do formularza zgłoszeniowego: https://bit.ly/2FSnNhQ
Zapraszamy wszystkich serdecznie, aczkolwiek ilość miejsc ograniczona 🙂
A tych, którzy nie mogą się już doczekać wspólnego śpiewania, zachęcamy do obejrzenia reportażu z zeszłorocznej edycji warsztatów:
https://youtu.be/xvBn8tL3ewA#Gospel_Więcławice

A oto szczegóły:

Anna Madej oraz Daniel Cebula-Orynicz — oto dyrygenci, którzy poprowadzą VIII Warsztaty Gospel w Więcławicach Starych. Akompaniować im będą: Dawid Makosz (na instrumentach klawiszowych) oraz Szymon Madej (na perkusji).

Warsztaty odbędą się w weekend 27-28 kwietnia 2019 roku w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych koło Krakowa.

Rejestracja poprzez formularz online pod adresem: https://bit.ly/2FSnNhQ.

Do 17 marca ceny promocyjne. Ilość miejsc ograniczona. Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wyczerpania limitu miejsc.

INSTRUKTORZY

Anna Madej – wokalistka, dyrygentka, kompozytorka, pedagog, liderka zespołu Play&Pray. Absolwentka wokalistyki jazzowej na Uniwersytecie Zielonogórskim, wydziału jazzu katowickiej Akademii Muzycznej oraz Edukacji Muzycznej w zakresie śpiewu estradowego na UJK w Kielcach. Instruktorka krakowskiej Szkółki TGD i dyrygentka dwóch krakowskich chórów: Gospel Voice i Grodzka Gospel Choir. Prowadzi warsztaty gospel i warsztaty muzyczne dla solistów i chórów w Polsce i za granicą. W czerwcu 2018 roku miała premierę debiutancka płyta „Królestwo” zespołu Play&Pray, na której można znaleźć kilka jej autorskich kompozycji i we wszystkich utworach usłyszeć solowy głos. Od wielu lat jej pasją jest śpiew i harmonia, którą tworzą łączące się ze sobą głosy. Uwielbia pracę z drugim człowiekiem i moment, kiedy pomaga mu odnaleźć jego własne, wyjątkowe i niepowtarzalne brzmienie. Miłość do śpiewu, muzyki rozrywkowej i pedagogiki wokalnej doprowadziła do otwarcia Autorskiej Pracowni Muzycznej, którą prowadzi w rodzinnej miejscowości.

Daniel Cebula-Orynicz Music – absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu. Współprowadził chór Nysa Gospel Choir, z którym koncertował w Polsce i za granicą. Owocem tych podróży są warsztaty gospel, które prowadzi dzisiaj w różnych częściach Polski i świata. Współpracował z wieloma znanymi osobistościami polskiej sceny muzycznej, m.in. Marcinem Wyrostkiem, Edytą Górniak, Margaret, Lorą Szafran, Natalią Kukulską, Mieczysławem Szcześniakiem, Stanisławem Soyką czy Elżbietą Zapendowską. Wystąpił gościnnie na kilku płytach; obecnie pracuje nad autorskim materiałem. Jest finalistą szóstej edycji programu The Voice of Poland oraz laureatem wielu konkursów i festiwali. Jako członek zespołu wokalnego Teatru Rozrywki w Chorzowie, bierze udział we wszystkich produkcjach musicalowych i koncertowych chorzowskiej sceny.

MUZYCY

Dawid Makosz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej. Znakomity pianista i wokalista z bogatym doświadczeniem. Współpracuje z wieloma znanymi artystami dużej sceny. Pasjonat muzyki gospel. Od wielu lat współpracuje z chórami Soul Hunters Gospel Choir, Joyful Voice i innymi w roli pianisty, wokalisty oraz dyrygenta. Gościnnie współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Prowadzi własny chór Dobra Energia.

Szymon Madej – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów takich jak: Aga Derlak Trio, Bartosz Dworak Quartet, Joachim Mencel Quintet, Sabina Meck Quintet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Gerald T. Smith, Adam Sztaba, Piotr Baron. W swoim dorobku ma wiele nagród w konkursach i na festiwalach muzycznych. Udziela się również jako muzyk sesyjny, mając na koncie ponad 30 nagranych płyt.

PROFIL UCZESTNIKÓW

Na warsztaty może zapisać się każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy też poziom umiejętności wokalnych. Od uczestników nie wymaga się przygotowania muzycznego (utworów uczymy się ze słuchu, a nie z nut) ani biegłej znajomości języka angielskiego (będziemy śpiewać po angielsku i po polsku). Aby się zapisać, wystarczy wysłać zgłoszenie, wypełniając formularz online dostępny pod adresem: https://bit.ly/2FSnNhQ oraz dokonać wpłaty na konto Organizatora (patrz poniżej w sekcjach “Ceny” oraz “Wpłaty”).

FORMA WARSZTATÓW

Program warsztatów składa się z dwudniowych zajęć chóralnych, podczas których uczestnicy nauczą się 10 pieśni gospel z podziałem na 3 głosy. Plan jest ambitny, ale realny do osiągnięcia 🙂 Na zakończenie warsztatów wszyscy chórzyści wezmą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia o godzinie 18.00 w kościele parafialnym w Więcławicach Starych. Wstęp na koncert jest bezpłatny, można zaprosić rodzinę i znajomych. Po koncercie będą zbierane datki na cel charytatywny.

ZGŁOSZENIA

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod adresem: https://bit.ly/2FSnNhQ Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i przesłanie tego formularza oraz dokonanie wpłaty w terminie do 17 marca 2019 (w cenach promocyjnych) lub do 23 kwietnia 2019 (w cenach regularnych). Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Dane do przelewu znajdują się poniżej w sekcji „Wpłaty”. Uwaga! Dzieci w wieku do 12 lat mogą brać udział w warsztatach jeśli mają ze sobą osobę dorosłą jako opiekuna.

CENY

Do 17 marca 2019 obowiązują CENY PROMOCYJNE:

> Zgłoszenia indywidualne:
– 65 zł dla osób dorosłych
– 45 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat
> Zgłoszenia grupowe (grupa = minimum 10 osób):
– 55 zł za osobę w dowolnym wieku.

Od 18 marca do 23 kwietnia 2019 obowiązują CENY REGULARNE:

> Zgłoszenia indywidualne:
– 85 zł dla osób dorosłych
– 55 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat
> Zgłoszenia grupowe (grupa = minimum 10 osób):
– 70 zł za osobę w dowolnym wieku.

W cenie warsztatów zapewniamy śpiewnik, wodę, kawę, herbatę oraz miłą, rodzinną atmosferę na zielonej, podkrakowskiej wsi. W przypadku zgłoszeń grupowych, prosimy o wcześniejszego maila na adres straznicakultury@gmail.com z listą członków grupy.

MIEJSCE WARSZTATÓW

Strażnica Kultury
Więcławice Stare
ul. Dworska 6
32-091 Michałowice k/Krakowa

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota | 27 kwietnia 2019
08.00-08.40 > rejestracja
09.00-11.30 > I próba
11.30-12.00 > Przerwa kawowa
12.00-13.30 > II próba
13.30-15.00 > Przerwa obiadowa
15.00-16.30 > III próba
16.30-16.45 > Przerwa kawowa
16.45-18.15 > IV próba

Po sobotniej próbie, dla osób zainteresowanych powrotem do Krakowa, będzie dostępny autobus MPK o godzinie 18:44 (linia nr 260 z Więcławic Starych w kierunku Prądnika Czerwonego >> http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&rozklad=20190129&linia=260__2__39 )

Niedziela | 28 kwietnia 2019
09.00-11.00 > I próba
11.00-11.30 > Przerwa kawowa
11.30-13.00 > II próba
13.00-14.00 > Przerwa obiadowa
14.00-16.30 > Próba generalna
16.30-18.00 > Przerwa
18.00-20.00 > Koncert finałowy (wstęp wolny)

Po niedzielnym koncercie finałowym, dla osób niezmotoryzowanych, będzie dostępny autobus MPK do Krakowa o godzinie 21:44.

KONCERT FINAŁOWY

Niedziela 28 kwietnia 2019 o godzinie 18.00
Kościół parafialny w Więcławicach
ul. Świętego Jakuba 105
Więcławice Stare
32-091 Michałowice k/Krakowa
Wstęp wolny

STRÓJ NA KONCERT

Wymagany dress code na koncert ogłosimy niebawem.

OBIADY

Uczestnikom warsztatów proponujemy obiad w formie cateringu. Koszt posiłku wynosi 18 zł dziennie
(w tej cenie jedno danie do wyboru: mięsne lub wegańskie). Jeśli chcesz wykupić obiady, zaznacz to
w formularzu zgłoszeniowym i przygotuj odpowiednią kwotę w gotówce na dzień rozpoczęcia warsztatów. Prosimy o przemyślaną decyzję – uprzejmie informujemy, że w pobliżu miejsca warsztatów nie ma punktów gastronomicznych, jest tylko jeden sklep spożywczy. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie ciepły posiłek, warto zamówić obiady zawczasu 🙂 Nie gwarantujemy realizacji zamówień składanych w ostatniej chwili.
UWAGA! PŁATNOŚĆ ZA OBIADY WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ W DNIU ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW.

NOCLEGI

Uczestnikom warsztatów, którzy chcieliby zatrzymać się u nas na noc, możemy zaproponować bezpłatny nocleg na materacach w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych, która znajduje się w odległości 200 metrów od Strażnicy Kultury, miejsca warsztatów. Sypialnie będą urządzone w salach lekcyjnych. Szkoła jest wyposażona w łazienki z prysznicami (na korytarzach). W szkole będzie też dostępne zaplecze kuchenne. Jeśli chcesz skorzystać z noclegu, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym oraz zabierz ze sobą śpiwór i prześcieradło (oraz jaśka pod głowę, jeśli bez niego nie uśniesz 🙂 Koszt noclegu 0 zł.

WPŁATY

Wpłaty należy dokonać na konto bankowe Organizatora w terminie do 17 marca 2019 (w cenach promocyjnych) lub do 23 kwietnia 2019 (w cenach regularnych).

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata”
ul. Dworska 1
Więcławice Stare
32-091 Michałowice

NUMER KONTA BANKOWEGO
56 8589 0006 0180 0550 5438 0001
(Bank Spółdzielczy Rzemiosła)

TYTUŁ PRZELEWU
Gospel Więcławice + Imię i nazwisko uczestnika warsztatów + (opcjonalnie) Nazwa grupy

WAŻNE
Prosimy NIE płacić przelewem za obiady. PŁATNOŚĆ ZA OBIADY WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ W DNIU ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW. Prosimy również nie wpisywać w tytule przelewu jakichkolwiek dodatkowych informacji. W przypadku zgłoszeń grupowych, prosimy o wcześniejszego maila na adres straznicakultury@gmail.com z listą członków grupy.

DOJAZD

Więcławice Stare są położone w gminie Michałowice, 13 km na północ od Krakowa, licząc od estakady przy ul. Opolskiej / Lublańskiej / Al. 29-go Listopada.

SAMOCHODEM

Jadąc samochodem, należy wyjechać z Krakowa Aleją 29-go Listopada, kierując się na północ w stronę Warszawy (droga krajowa nr 7). Należy minąć dwie miejscowości po drodze (Węgrzce, Bibice) i dojechać serpentynami w dół do centrum Michałowic. Tam, na światłach pod kościołem należy skręcić w prawo na Masłomiącą. Dalej prosto (ulicą Długą) i na pierwszym rozjeździe w lewo na Więcławice. Mapka dojazdu: goo.gl/wJnt1l

AUTOBUSEM

Linia nr 260 z Prądnika Czerwonego w kierunku Pielgrzymowic. Należy wysiąść na przystanku “Więcławice Stare” (przystanek na żądanie). Podróż zajmuje 33 minuty. Rozkład jazdy: http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&akcja=index&rozklad=20170304&linia=260__1

ORGANIZATOR
Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata”
ul. Dworska 1, Więcławice Stare
32-091 Michałowice

KONTAKT
Email: straznicakultury@gmail.com | Tel. 733 029 009

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
Dostępny pod adresem: https://bit.ly/2FSnNhQ

Ilość miejsc ograniczona.