Zapisy na 9 Warsztaty Gospel w Więcławicach ruszyły!

Zapisy na 9 Warsztaty Gospel w Więcławicach ruszyły!

IX Warsztaty Gospel w Więcławicach Starych poprowadzi sama Ruth Waldron, znakomita brytyjska wokalistka i doświadczona dyrygentka chórów gospel. Akompaniować jej będą zawodowi muzycy: Dawid Makosz (na instrumentach klawiszowych), Szymon Madej (na perkusji) oraz Paweł Wszołek (na gitarze basowej).

Warsztaty odbędą się w weekend 25-26 kwietnia 2020 roku w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych koło Krakowa.

Rejestracja za pomocą formularza online rozpocznie się 1 lutego (sobota) o godzinie 12:00.

Link do formularza: https://forms.gle/UfUzqhdVSbtGP52Z7

Liczba uczestników ograniczona.

Zastrzegamy sobie prawo do szybkiego zamknięcia zapisów w przypadku wyczerpania limitu miejsc. (Bilety na zeszłoroczną edycję warsztatów rozeszły się w ciągu 3 dni, zatem prosimy o czujność).

DYRYGENTKA

Ruth Waldron – współpracowała z takimi artystami takimi jak Chaka Khan, Gladys Knight, Ayden Quinn. Śpiewa gospel od dziecka. Jako nastolatka rozpoczęła karierę muzyczną w chórze Visual Ministry. W 1999 roku w Krakowie poprowadziła wraz z Peterem Steinvigiem pierwsze w Polsce warsztaty gospel. W 2013 roku została dyrygentką prestiżowego wydarzenia BBC Gospel Proms w Royal Albert Hall. W 2014 roku wystąpiła w koncercie “Kolory Miłosierdzia” z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

MUZYCY

Dawid Makosz – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury chóralnej. Znakomity pianista i wokalista z bogatym doświadczeniem. Współpracuje z wieloma znanymi artystami dużej sceny. Pasjonat muzyki gospel. Od wielu lat współpracuje z chórami Soul Hunters Gospel Choir, Joyful Voice i innymi w roli pianisty, wokalisty oraz dyrygenta. Gościnnie współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Prowadzi własny chór Dobra Energia.

Szymon Madej – absolwent wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach. Członek zespołów takich jak: Aga Derlak Trio, Bartosz Dworak Quartet, Joachim Mencel Quintet, Sabina Meck Quintet, Play&Pray. Występował na jednej scenie z artystami takimi jak: Leszek Możdżer, Andy Middleton, Victor Mendoza, Rafael Alcala, Gerald T. Smith, Adam Sztaba, Piotr Baron. W swoim dorobku ma wiele nagród w konkursach i na festiwalach muzycznych. Udziela się również jako muzyk sesyjny, mając na koncie ponad 30 nagranych płyt.

Paweł Wszołek – kompozytor, kontrabasista i basista młodego pokolenia. Edukację muzyczną zaczął od skrzypiec, a skończył na kontrabasie. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Zaangażowany w wiele projektów jazzowych oraz rozrywkowych. Laureat Bielskiej Zadymki Jazzowej z zespołem Franciszek Raczkowski Trio (2016), laureat IV edycji Jazzowego Debiutu Fonograficznego z zespołem Apprentice (2015), zdobywca Grand Prix na Festiwalu Jazz Juniors z zespołem Darek Dobroszczyk Trio (2014), laureat festiwalu Azoty Jazz Contest z zespołem Apprentice (2014). Jako bandleader wydał do tej pory dwa albumy: 'Choice’ oraz 'Faith’.

PROFIL UCZESTNIKÓW

Na warsztaty może zapisać się każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy też poziom umiejętności wokalnych. Od uczestników nie wymaga się przygotowania muzycznego (utworów uczymy się ze słuchu, a nie z nut) ani biegłej znajomości języka angielskiego (będziemy śpiewać po angielsku). Aby się zapisać, wystarczy wysłać zgłoszenie, wypełniając formularz online, który znajduje się pod adresem: https://forms.gle/UfUzqhdVSbtGP52Z7 oraz dokonać wpłaty na konto Organizatora w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty przesłania zgłoszenia (patrz poniżej w sekcjach “Cennik” oraz “Wpłaty”). Uwaga! Dzieci w wieku do 12 lat mogą brać udział w warsztatach jeśli mają ze sobą osobę dorosłą jako opiekuna.

FORMA WARSZTATÓW

Program warsztatów składa się z dwudniowych zajęć chóralnych, podczas których uczestnicy uczą się śpiewać 10 pieśni gospel z podziałem na 3 głosy. Plan jest ambitny, ale realny do osiągnięcia. Na zakończenie warsztatów wszyscy chórzyści biorą udział w koncercie finałowym, który odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia o godzinie 18.00 w Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Wstęp na koncert jest bezpłatny, można zaprosić rodzinę i znajomych. Po koncercie będą zbierane datki na cel charytatywny.

ZGŁOSZENIA

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem: https://forms.gle/UfUzqhdVSbtGP52Z7. Gwarancją uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie i przesłanie tego formularza oraz dokonanie wpłaty na konto Organizatora w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty przesłania zgłoszenia. Zastrzegamy sobie prawo do szybkiego zamknięcia zapisów w przypadku wyczerpania limitu miejsc. Dane do przelewu znajdują się poniżej w sekcji „Wpłaty”.

CENNIK

Do 29 lutego 2020 roku obowiązują CENY PROMOCYJNE:

– 80 zł dla osób dorosłych

– 50 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do lat 18

– 50 zł dla seniorów w wieku od lat 65+ (liczy się rok kalendarzowy)

Od 1 marca do 20 kwietnia 2020 roku obowiązują CENY REGULARNE:

– 90 zł dla osób dorosłych

– 60 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do lat 18

– 60 zł dla seniorów w wieku od lat 65+ (liczy się rok kalendarzowy)

Uwaga! Zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego zamknięcia zapisów w przypadku wyczerpania limitu miejsc. W cenie warsztatów zapewniamy śpiewnik, wodę, kawę, herbatę oraz miłą, rodzinną atmosferę na zielonej, podkrakowskiej wsi.

MIEJSCE WARSZTATÓW

Strażnica Kultury
Więcławice Stare
ul. Dworska 6
32-091 Michałowice k/Krakowa

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota | 25 kwietnia 2020 roku

08.00-08.40 > rejestracja
09.00-11.30 > I próba
11.30-12.00 > Przerwa kawowa
12.00-13.30 > II próba
13.30-15.00 > Przerwa obiadowa
15.00-16.30 > III próba
16.30-16.45 > Przerwa kawowa
16.45-18.15 > IV próba

Po sobotniej próbie, dla osób zainteresowanych powrotem do Krakowa, będzie dostępny autobus MPK o godzinie 18:44 (linia nr 260 z Więcławic Starych w kierunku Prądnika Czerwonego >> http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&rozklad=20200107&linia=260__2__39)

Niedziela | 26 kwietnia 2020 roku

09.00-11.00 > I próba
11.00-11.30 > Przerwa kawowa
11.30-13.00 > II próba
13.00-14.00 > Przerwa obiadowa
14.00-16.30 > Próba generalna
16.30-18.00 > Przerwa
18.00-20.00 > Koncert finałowy (wstęp wolny)

Po niedzielnym koncercie finałowym, dla osób niezmotoryzowanych, będzie dostępny autobus MPK do Krakowa o godzinie 21:44.

KONCERT FINAŁOWY

Niedziela 26 kwietnia 2020 roku o godzinie 18.00
Sanktuarium Świętego Jakuba Apostoła w Więcławicach
ul. Świętego Jakuba 105
Więcławice Stare
32-091 Michałowice k/Krakowa

Wstęp wolny

STRÓJ NA KONCERT

Prosimy, aby każdy uczestnik warsztatów przygotował sobie strój na koncert finałowy. Obowiązujący kolor to czerń. Styl: swobodna elegancja. Buty: eleganckie (nie sportowe!). Prosimy, aby wszystkie ubrania na koncert były gładkie (tj. pozbawione wzorów, logotypów lub napisów).

OBIADY

Uczestnikom warsztatów proponujemy obiad w formie cateringu. Koszt posiłku dla osoby dorosłej wynosi 18 zł dziennie. Koszt posiłku dla dziecka wynosi 15 zł dziennie. Jeśli chcesz wykupić obiady, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym i przygotuj odpowiednią kwotę w gotówce na dzień rozpoczęcia warsztatów. Prosimy o przemyślaną decyzję – uprzejmie informujemy, że w pobliżu miejsca warsztatów nie ma punktów gastronomicznych, jest tylko jeden sklep spożywczy. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie ciepły posiłek, warto zamówić obiady zawczasu 🙂
Nie gwarantujemy realizacji zamówień składanych w ostatniej chwili.

UWAGA! PŁATNOŚĆ ZA OBIADY WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ W DNIU ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW.

NOCLEGI

Uczestnikom warsztatów, którzy chcieliby zatrzymać się u nas na noc, możemy zaproponować bezpłatny nocleg na materacach w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych, która znajduje się w odległości 200 metrów od Strażnicy Kultury, miejsca warsztatów. Sypialnie będą urządzone w salach lekcyjnych. Szkoła jest wyposażona w łazienki z prysznicami (na korytarzach). W szkole będzie też dostępne zaplecze kuchenne. Jeśli chcesz skorzystać z noclegu, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym oraz zabierz ze sobą śpiwór i prześcieradło (oraz jaśka pod głowę, jeśli bez niego nie uśniesz 🙂 Koszt noclegu 0 zł.

WPŁATY

Wpłaty za udział w warsztatach należy dokonać na konto bankowe Organizatora w ciągu 5 dni kalendarzowych od daty przesłania zgłoszenia za pomocą formularza online. Brak wpłaty w tym terminie skutkować będzie usunięciem z listy uczestników, o czym powiadomimy mailowo.

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie „Pełna Chata”
ul. Dworska 1
Więcławice Stare
32-091 Michałowice

NUMER KONTA BANKOWEGO

56 8589 0006 0180 0550 5438 0001

(Bank Spółdzielczy Rzemiosła)

TYTUŁ PRZELEWU

Gospel Więcławice + Imię i nazwisko uczestnika warsztatów

WAŻNE

Prosimy NIE płacić przelewem za obiady. PŁATNOŚĆ ZA OBIADY WYŁĄCZNIE GOTÓWKĄ W DNIU ROZPOCZĘCIA WARSZTATÓW. Prosimy również nie wpisywać w tytule przelewu jakichkolwiek dodatkowych informacji.

DOJAZD

Więcławice Stare są położone w gminie Michałowice, 13 km na północ od Krakowa, licząc od estakady przy ul. Opolskiej / Lublańskiej / Al. 29-go Listopada.

SAMOCHODEM

Jadąc samochodem, należy wyjechać z Krakowa Aleją 29-go Listopada, kierując się na północ w stronę Warszawy (droga krajowa nr 7). Należy minąć dwie miejscowości po drodze (Węgrzce, Bibice) i dojechać serpentynami w dół do centrum Michałowic. Tam, na światłach pod kościołem należy skręcić w prawo na Masłomiącą. Dalej prosto (ulicą Długą) i na pierwszym rozjeździe w lewo na Więcławice. Mapka dojazdu: goo.gl/wJnt1l

AUTOBUSEM

Linia nr 260 z Prądnika Czerwonego w kierunku Pielgrzymowic. Należy wysiąść na przystanku “Więcławice Stare” (przystanek na żądanie). Podróż zajmuje 33 minuty. Rozkład jazdy: http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&akcja=index&rozklad=20170304&linia=260__1

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata”
ul. Dworska 1, Więcławice Stare
32-091 Michałowice

KONTAKT

Email: straznicakultury@gmail.com | Tel. 733 029 009

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Dostępny pod adresem: https://forms.gle/UfUzqhdVSbtGP52Z7

Zapraszamy!