VI Warsztaty Gospel w Więcławicach

VI Warsztaty Gospel w Więcławicach

Śpiewaj, rośnij, rozkwitaj – biorąc udział w naszych VI Warsztatach Gospel.
Wydarzenie odbędzie się w weekend 10-11 czerwca w domu kultury Strażnica Kultury i jest skierowane do wszystkich, którzy kochają śpiewać.

Zajęcia poprowadzi Colin Vassell, znakomity brytyjski wokalista, muzyk i nauczyciel śpiewu, uznawany za jednego z najbardziej charyzmatycznych dyrygentów gospel w Londynie. Na co dzień prowadzi kilka chórów, między innymi: Wood Green Gospel Choir (od 1984), New Revelation Singers (od 2001) oraz London Gospel Factory (od 2008). Pierwszy z nich otrzymał w 2000 roku nominację do prestiżowej nagrody Music of Black Origin (MOBO).

Na warsztaty może zapisać się każdy, bez względu na wiek, płeć, wyznanie czy też poziom umiejętności wokalnych. Od uczestników nie wymaga się przygotowania muzycznego (utworów uczymy się ze słuchu, a nie z nut) ani biegłej znajomości języka angielskiego (będziemy śpiewać po angielsku). Aby się zapisać, wystarczy wysłać zgłoszenie, wypełniając ten formularz: goo.gl/aSO9M5
oraz dokonać wpłaty na konto organizatora (patrz poniżej w sekcjach “Ceny” oraz “Wpłaty”).

Podczas prób dyrygentowi będą towarzyszyć pianista, Paweł Seweryn, oraz tłumacz ustny. Program warsztatów składa się z dwudniowych zajęć wokalnych, podczas których uczestnicy nauczą się dziesięciu pieśni gospel z podziałem na trzy głosy. Plan jest ambitny, ale realny do osiągnięcia. Zwykle już po pierwszej próbie uczestnicy tworzą całkiem zgrany chór, który na zakończenie warsztatów, w niedzielę wieczorem, daje koncert finałowy.
Wstęp na koncert jest bezpłatny, można zaprosić rodzinę i znajomych.

Tegoroczny koncert finałowy odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18.00 w Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych. Po koncercie będą zbierane datki na leczenie Kamilki Zdeb, siedmioletniej dziewczynki spod Miechowa, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Wymaga stałej intensywnej rehabilitacji, której koszty przekraczają 16 tysięcy złotych rocznie. Walkę Kamilki o zdrowie można śledzić na blogu Kamilka w krainie czarów.

ZGŁOSZENIA

ZGŁOSZENIA

Elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie:goo.gl/aSO9M5. Gwarancją uczestnictwa
w warsztatach jest wypełnienie i przesłanie tego formularza oraz dokonanie wpłaty w terminie do 9 czerwca 2017
(w przypadku zgłoszeń dokonanych 9 czerwca prosimy o okazanie potwierdzenia wpłaty podczas rejestracji w dniu rozpoczęcia warsztatów). Dane do przelewu znajdują się poniżej w sekcji „Wpłaty”. Uwaga! Dzieci w wieku do 10 lat mogą brać udział w warsztatach jeśli mają ze sobą osobę dorosłą jako opiekuna.

CENY

Do 18 kwietnia obowiązują ceny promocyjne:

> Zgłoszenia indywidualne:

– 56 zł dla osób w wieku 21 lat lub więcej

– 32 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do 21 lat

> Zgłoszenia grupowe (grupa = minimum 8 osób):

– 44 zł za osobę w dowolnym wieku.

 

Po 18 kwietnia obowiązują ceny regularne:

Wstęp na warsztaty jest płatny. Oto cennik:

> Zgłoszenia indywidualne:
– 70 zł dla osób w wieku 21 lat lub więcej
– 40 zł dla dzieci i młodzieży w wieku do 21 lat
– 40 zł dla osób w wieku 55 lat lub więcej
> Zgłoszenia grupowe (grupa = minimum 8 osób):
– 55 zł za osobę w dowolnym wieku.

W cenie warsztatów zapewniamy śpiewnik, wodę, kawę, herbatę oraz miłą, rodzinną atmosferę na zielonej, podkrakowskiej wsi. W przypadku zgłoszeń grupowych, prosimy o wcześniejszego maila na adres straznicakultury@gmail.com z listą członków grupy. 

 

MIEJSCE WARSZTATÓW

Strażnica Kultury
Więcławice Stare 49
32-091 Michałowice k/Krakowa

PROGRAM WARSZTATÓW

Sobota | 10 czerwca 2017

08.00-09.00 > rejestracja

09.00-11.30 > I próba

11.30-12.00 > Przerwa kawowa

12.00-13.30 > II próba

13.30-15.00 > Przerwa obiadowa

15.00-16.30 > III próba

16.30-16.45 > Przerwa kawowa

16.45-18.15 > IV próba

Po sobotniej próbie, dla osób zainteresowanych powrotem do Krakowa, będzie dostępny autobus MPK o godzinie 18:44.

Niedziela | 11 czerwca 2017

09.00-11.00 > I próba

11.00-11.30 > Przerwa kawowa

11.30-13.00 > II próba

13.00-14.00 > Przerwa obiadowa

14.00-16.30 > Próba generalna

16.30-18.00 > Przerwa

18.00-20.00 > Koncert finałowy (wstęp wolny)

Po niedzielnym koncercie finałowym, dla osób niezmotoryzowanych, będzie dostępny autobus MPK do Krakowa o godzinie 21:44.

KONCERT FINAŁOWY

Niedziela 11 czerwca o godzinie 18.00

Sanktuarium św. Jakuba Apostoła
Więcławice Stare 20
32-091 Michałowice koło Krakowa

Wstęp wolny

STRÓJ NA KONCERT

Prosimy, aby każdy uczestnik warsztatów przygotował sobie strój na koncert finałowy:

PANIE: czarna gładka sukienka lub czarna gładka bluzka z czarną gładką spódnicą (bez kratki, bez pasków, groszków, pepitka lub innych wzorów, bez dużych widocznych logotypów lub napisów), czarne kryjące rajstopy, czarne eleganckie buty (nie wnikamy w to, czy będą na obcasie czy płaskie, ale mają być eleganckie, nie trampki! 🙂 Dodatki zapewniamy.

PANOWIE: czarne gładkie koszule z długim rękawem (podkoszulki wykluczone), eleganckie czarne spodnie (absolutnie nie sprane dżinsy!), czarne skarpetki, jednolite czarne buty (nie trampki i nie adidasy na białej podeszwie 🙂
Dodatki zapewniamy.

OBIADY

Uczestnikom warsztatów proponujemy dobry catering, czyli pyszne obiady gotowane na bazie naturalnych, świeżych, sezonowych i lokalnych produktów wysokiej jakości, bez polepszaczy smaku, półproduktów i produktów przetworzonych. Koszt posiłku wynosi 18 zł (w tej cenie jedno danie do wyboru: mięsne lub wegańskie). Posiłki będą serwowane w ogrodzie przylegającym do Strażnicy Kultury (czyli miejsca warsztatów) lub – w razie deszczu – w sali konferencyjnej tuż obok.

Jeśli chcesz wykupić obiady, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym i przygotuj odpowiednią kwotę w gotówce na dzień rozpoczęcia warsztatów. Podczas porannej rejestracji w sobotę 10 czerwca poprosimy Cię o płatność za obiady. Uwaga! Prosimy o przemyślaną decyzję – uprzejmie informujemy, że w pobliżu miejsca warsztatów nie ma lokali gastronomicznych, jest tylko jeden sklep spożywczy. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie ciepły posiłek, warto zamówić obiady zawczasu 🙂 Nie gwarantujemy realizacji zamówień składanych w ostatniej chwili.

NOCLEGI

Uczestnikom warsztatów, którzy chcieliby zatrzymać się u nas na noc, możemy zaproponować bezpłatny nocleg na materacach w Szkole Podstawowej w Więcławicach Starych, która znajduje się w odległości 200 metrów od Strażnicy Kultury, miejsca warsztatów. Sypialnie będą urządzone w salach lekcyjnych. Szkoła jest wyposażona w łazienki z prysznicami (na korytarzach). W szkole będzie też dostępne zaplecze kuchenne. Jeśli chcesz skorzystać z noclegu, zaznacz to w formularzu zgłoszeniowym oraz zabierz ze sobą śpiwór i prześcieradło (oraz jaśka pod głowę, jeśli bez niego nie uśniesz 🙂
Koszt noclegu 0 zł.

WPŁATY

Wpłaty należy dokonać na konto bankowe organizatora w terminie do 9 czerwca 2017 (w przypadku zgłoszeń dokonanych 9 czerwca prosimy o okazanie potwierdzenia wpłaty podczas rejestracji w dniu rozpoczęcia warsztatów).

Numer konta bankowego: 56 8589 0006 0180 0550 5438 0001 
(Bank Spółdzielczy Rzemiosła). 
Tytuł przelewu: Gospel Więcławice + Imię i nazwisko uczestnika warsztatów + (opcjonalnie) Nazwa grupy. 

WAŻNE: prosimy nie wpisywać w tytule przelewu jakichkolwiek dodatkowych informacji. W przypadku zgłoszeń grupowych, prosimy o wcześniejszego maila na adres straznicakultury@gmail.com z listą członków grupy.

DOJAZD

Więcławice Stare są położone w gminie Michałowice, 13 km na północ od Krakowa, licząc od estakady przy ul. Opolskiej / Lublańskiej / Al. 29-go Listopada.

SAMOCHODEM

Jadąc samochodem, należy wyjechać z Krakowa Aleją 29-go Listopada, kierując się na północ w stronę Warszawy (droga krajowa nr 7). Należy minąć dwie miejscowości po drodze (Węgrzce, Bibice) i dojechać serpentynami w dół do centrum Michałowic. Tam, na światłach pod kościołem należy skręcić w prawo na Masłomiącą. Dalej prosto (ulicą Długą) i na pierwszym rozjeździe w lewo na Więcławice. Mapka: Mapka dojazdu

AUTOBUSEM

Linia nr 260 z Prądnika Czerwonego w kierunku Pielgrzymowic. Należy wysiąść na przystanku “Więcławice Stare” (przystanek na żądanie). Podróż zajmuje 33 minuty. Rozkład jazdy: http://rozklady.mpk.krakow.pl/?lang=PL&akcja=index&rozklad=20170304&linia=260__1

ORGANIZATOR

Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Pełna Chata”, Więcławice Stare 50,
32-091 Michałowice koło Krakowa

KONTAKT

Email: straznicakultury@gmail.com | Tel. 733 029 009

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie: goo.gl/aSO9M5.
Niższe ceny obowiązują do 18 kwietnia

Zapraszamy!