Nabór do chóru Gospel w Więcławicach

Nabór do chóru Gospel w Więcławicach

Chór Camino to świeżo upieczony chór gospel pochodzący z Więcławic Starych – malowniczej wsi koło Krakowa, położonej na szlaku znanym pielgrzymom z całej Europy jako Camino de Santiago.

Do końca października chór Camino jest otwarty na przyjęcie nowych chórzystów, dlatego zaprasza wszystkich miłośników dobrej muzyki do udziału w otwartych próbach chóru, które odbędą się 20 października oraz 27 października o godzinie 18:30 w centrum Strażnica Kultury w Więcławicach Starych przy ul. Dworskiej 6. Więcej szczegółów poniżej.

Chór Camino prowadzi Ela Ekiert, znana jako dyrygentka krakowskiego chóru Mistral Gospel Choir, a jednocześnie wokalistka związana z zespołem Soul’n’Voices i kwartetem wokalnym Solosters, absolwentka katowickiej Akademii Muzycznej na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Pianistą Camino jest Grzegorz Różycki, znakomity instrumentalista związany na stałe z kilkoma krakowskimi chórami gospel.

WYMAGANIA

Do wspólnego śpiewania zapraszamy dorosłych z gminy Michałowice i okolic oraz młodzież od 12 roku życia. Chętnie zobaczymy w naszych szeregach zarówno chórzystów w wieku lat 12, jak i 112 🙂 Liczą się dla nas:

– wrażliwość muzyczna,

– poczucie rytmu,

– dobry słuch

– oraz umiejętność czystego śpiewu.

Chodzi nam przede wszystkim o osoby, które mają już jakieś doświadczenie wokalne, gdzieś już kiedyś śpiewały lub śpiewają (choćby okazjonalnie, np. na warsztatach gospel) i chcą się rozwijać muzycznie.

WIZJA PRZYSZŁOŚCI

Zakładamy, że w przyszłości nie będziemy się ograniczać gatunkowo wyłącznie do muzyki gospel. Planujemy sięgać również po standardy muzyki rozrywkowej czy filmowej, dlatego zależy nam, aby w chórze znaleźli się ludzie muzykalni i otwarci na różnorodną stylistykę.

NABÓR I PRÓBY OTWARTE

Zamiast klasycznych przesłuchań organizujemy otwarte próby chóru, które odbędą się 20 października oraz 27 października o godzinie 18:30 w centrum Strażnica Kultury w Więcławicach Starych przy ul. Dworskiej 6 (stary adres na mapie Google: Więcławice Stare 49). Próby będą mieć charakter pokazowy, co oznacza, że każdy, kto zechce przyjść, będzie miał okazję:

– od razu pośpiewać gospel wraz z innymi chórzystami,

– zobaczyć na żywo, w jaki sposób dyrygentka pracuje z grupą,

– przekonać się, ile radości niesie wspólne muzykowanie 🙂

Po próbie dyrygentka może poprosić wybrane osoby, aby pozostały na krótką konsultację indywidualną w celu sprawdzenia predyspozycji wokalnych.

 

Osoby zainteresowane udziałem w próbie pokazowej prosimy o przesłanie krótkiego maila na adres chor.camino@gmail.com zawierającego imię, nazwisko, telefon kontaktowy, wiek, preferowaną sekcję głosów (soprany, alty lub tenory) + ewentualnie krótki opis doświadczenia muzycznego. Można również przekazać swoje zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 733 029 009.

REGULARNE PRÓBY

Kolejne próby odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 18:30 w Strażnicy Kultury w Więcławicach Starych. Każda próba trwa 2h 30 min, czyli do godziny 21:00.

GENEZA PROJEKTU

Inicjatywa jest owocem corocznych warsztatów muzyki gospel, które od 2012 roku są organizowane w Więcławicach Starych przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Dzieci i Młodzieży “Pełna Chata”, przy życzliwym wsparciu Parafii Św. Jakuba Apostoła w Więcławicach Starych, władz Gminy Michałowice oraz Powiatu Krakowskiego.
Po ostatniej edycji wydarzenia w czerwcu 2017 r., wśród miejscowych uczestników warsztatów podniosły się głosy, aby stworzyć lokalny chór gospel, który miałby stałego dyrygenta i regularne próby. Stowarzyszenie Pełna Chata z radością podjęło to wyzwanie i serdecznie zaprasza wszystkich miłośników muzyki do wspólnego śpiewania na próbach otwartych.

KONTAKT

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.pelnachata.org.pl oraz w Strażnicy Kultury pod numerem telefonu 733 029 009 lub adresem chor.camino@gmail.com