Jakubowe Muszelki na fali koncertów

Jakubowe Muszelki na fali koncertów

Zaczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim do pracy wzięły się dzieciaki i muzycy zespołu Jakubowe Muszelki. Zaczęły się cotygodniowe próby i przygotowania do koncertów.

Wróciliśmy z nową energią i siłą do działania. Zrodziły się nowe pomysły, a nasz autorski repertuar poszerzył się o kolejną, nową piosenkę „Do życia marsz!”.  Mimo, że przez ostatni tydzień wakacji bardzo ciężko pracowaliśmy  w studio nagraniowym, wszyscy wrócili z zapałem do pracy i uśmiechem na buzi. Do zespołu od września dołączyło kilka nowych twarzy – Marlena, Wiola i Mateusz już zaliczyli swój debiut sceniczny.

Wraz z próbami zaczęły się również koncerty. Dwa pierwsze zagraliśmy 18 września. Najpierw w pobliskiej Luborzycy wystąpiliśmy na Festynie Integracyjnym Domu Kolpinga. Mimo, że pogoda nie zachwycała bawiliśmy się świetnie i daliśmy bardzo dobry występ.

Kilka godzin później, tego samego dnia spotkaliśmy się w Więcławicach, gdzie o 18 zagraliśmy na corocznym Pikniku Ziemniaczanym. Był to kolejny bardzo dobry występ w wykonaniu naszego  zespołu, a dzieciaki nie dały po sobie poznać zmęczenia po długim dniu.

Był to początek koncertów w tym nowym roku szkolnym. Tydzień później nasz zespół rozpoczął Dzień Otwarty Strażnicy Kultury, a w następną niedzielę odbyły się przesłuchania dla nowych członków zespołu i pierwsza próba instrumentalistów po wakacjach. Niezmiennie co piątek spotykaliśmy się na próbach i ćwiczyliśmy nasze piosenki przed kolejnym koncertem.

9 października zagraliśmy koncert na zakończeniu Marszu dla Życia i Rodziny w Krakowie. Śpiewaliśmy na Rynku Głównym w Krakowie. Był to wyjątkowy koncert co najmniej z dwóch powodów. Na tym koncercie odbyła się premiera naszej nowej piosenki „Do życia marsz” napisanej specjalnie na tą okazje. Pierwszy raz w naszej historii w set liście znajdowały się same autorskie piosenki naszego zespołu, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Teraz zabieramy się do dalszej pracy i przygotowujemy materiał na kolejne koncerty. A poniżej kilka zdjęć z ostatnich wydarzeń. 🙂

jm-koncerty3Luborzyca – 18.09.2016

®@B

Piknik Ziemniaczany – Więcławice Stare

dsc_0135Rynek Główny, Kraków – 09.10.2016r.

ef55aaabe7f7f776e2f56bcbaf7354fcJakubowe Muszelki z Kardynałem Stanisławem Dziwiszem, Kraków – 09.10.2016r.